Hoppa till sidans innehåll

Spelschema och Resultat


Pythagoras Champions League 2013/14

Onsdag 11 december Semifinaler
15:40 SA11C - SA11F Pojk
16:00 SA11E - NA12C

Onsdag 4 december Kvartsfinaler
15:40 NA13D - SA11E 1-3
16:00 NA11D - NA12C 3-4
16:20 SA12F - SA11C 1-2 e.fl.

16:40 SA11f Pojk-SPR13 5-2
Onsdag 20 november-Sista omgången av gruppspelet
NA13D - NA13B 3-0 WO
NA12B - NA12F 2-0
SA12F - NA12C 2-3
SA11F Pojk-SA11E 0-4
SA11C - SA11F Flick 11-1
NA11C - Personal 5-1
NA11D - S11A 5-1

Onsdag 13 november
15:40 SA11C - NA11D 3-2
16:00 NA13A - SPR13 1-3
16:30 NA11D - SA11F Flick 12-0

Onsdag 6 november

15:40 NA12B - SA12F 1-3
16:00 NA12C - NA12E 5-3
16:20 SA11C - SA11A 0-3 w.o
17:10 SA11E - Personal 1-1


Tisdag 22 oktober
16:10 SPR13 - NA13B 4-1
16:30 NA13D - NA13A 5-1
17:00 SA11F Pojk - NA11C 4-1
17:20 NA11D - SA11F Flick Uppskj

Onsdag 16 oktober
15:40NA11C - SA11E 2-2
16:00 SA11A - SA11F Flick 4-3
16:30 NA11D - SA11C Uppskj.
17:05 Personal - SA11F Pojk  1-2


Tisdag 8 oktober
16:20 NA12C-NA12B 1-2

16:40 NA13D-SPR13 4-1
17.10 NA13B-NA13A 0-4
17:30 SA12F-NA12E 6-1


Pythagoras Champions League läsåret 12/13

Final
Torsdag 20 december
14.00 SA11C - NA11C
Semifinaler
Tisdag 18 december
16.15 SA11C - SA12F 2-0
16.35 NA11C - NA12C 1-0
17.00 SA12F - NA12C 3-1
Kvartsfinaler
Måndag 17 december
16.00 SA12F - NA12B 3-0
Onsdag 12 december
15.40 SA12C - NA12C 3-5 e.fl.
Tisdag 11 december
16.40 SPR 12A - NA11C 1-9
17.00 NV10A - SA11C 1-4
Åttondelsfinaler
Onsdag 5 december
15.40 SP10E - NA12C 2-4
16.00 SPR12A - NA11A 5-1
16.20 SP10B - NV10A 3-6
17.10 Personal - NA12B 2-3 e.str.
17.30 NV10E - SA11C 2-6 
Åttondelsfinaler
Tisdag 4 december
15.50 SA12C - NA12A 5-0
16.10 SA12F -SA11E lag 1 5-4 e.str.
Onsdag 21 nov
15.40 SPR12A - SA12C 0-3
16.00 NA11B - NA12C 0-1
16.20 SA11C - SA11E lag1 1-0
Tisdag 20 nov
16.10 SA12F - NA12A 6-1
16.30 NA12D - NA12B 1-4
Onsdag 14 nov
15.40SP10E - NVSP10A 5-2
16.00SA12A - SA12E 1-4
16.30NV10A - NV10D 8-2
16.50SP10C - SP10B 2-5
17.10NV10E - Personal 0-1
Onsdag 7 november
15.40 SPR12 - SA12E 7-2
16.00 SA12A - SA12C 0-5
16.20 NA12D - NA12A 2-2
16.40 SA11C - NA11B 8-4 (spelades 26/10)
17.10 NV10D - NV10E 1-3
Tisdag 6 november
15.50 SA12F - NA12B 5-1
Onsdag 24 okt
15.40 SP10E - SP10C 2-0
16.10 NVSP10A - SP10B 2-3
17.00 NV10D - Personal 0-4
17.20 NV10A - NV10E 4-1
Tisdag 23 okt
16.30 NA12C - SA11E lag 1 1-2
16.50 NA11C - NA11A 7-0
Onsdag 17 oktober
15.45 SA12E - SA12C 0-6
16.05 SA12A - SPR12 1-8
16.45 NA11C - SA11F 9-2
Tisdag 16 oktober
16.00 SA12F - NA12D 9-2
16.20 NA12B - NA12A 1-2
16.40 NVSP10A - SP10C 1-5
 Onsdag 10 oktober
SA11C - NA12C 8-1
NA11B - SA11E lag1 2-4
SA11F - NA11A 2-8
SP10E - SP10B 3-1
PERSONAL - NV10A 7-3

Resultat läsåret 11/12

Tisdag 20 december 2011 kl 14.00

Finalen spelas direkt efter juldansen mellan segrarna i semifinalerna
SP 09 e lag 1 - NV 10 e

Onsdag 14 december

Åttondelsfinal
Kl 15.30 NV 09 c - NVSP 09 a  2-1
Kvartsfinaler
Kvartsfinal 1 kl 15.50 SP 09 e lag 1 - NV 10 a  6-3
Kvartsfinal 2 kl 16.10 SA 11 c - NV 09 c  1-4
Kvartsfinal 3 kl 16.30 NA 11 c - SP 09 c  6-1
Kvartsfinal 4 kl 17.00 NV 10 e - Personal  2-1
Semifinaler 
Semifinal 1 kl 17.20 SP 09 e lag 1 - NV 09 c 5-2
Semifinal 2 kl 17.40 NA 11c  - NV 10 e  0-1

Onsdag 7 december

Åttondelsfinaler
Kl 15.30 NV 10 a - NV 10 c 3-0 
Kl 15.50 SPR 11 b - SA 11 c 2-4 
Kl 16.10 NV 09 b - NV 10 e  1-2 e.str.
Kl 16.30 SA 11 e - NV 11 c  1-5
Kl 17.00 SA 11 f - Personal  0-4
Kl 17.20 SP 09 e lag 1 - NV 10 d lag 1  10-2
Kl 17.40 SP 09 c - SP 10 e  3-2 e. str.

Onsdag 30 november

15.40 SP 09 c - SPR 11 a  1-0
16.00 NV 10 d lag 1 - SA 11 d  4-3
16.20 NV 10 e - SPR 11 a  2-1
16.40 NV 09 c - SA 11 d  8-1
17.00 SP 09 c - NV 10 e  4-1  
17.20 NV 09 c - NV 10 d lag 1  6-3

 Onsdag 23 november

15.40 SP 09 e lag 1 - NV 10 d lag 2  7-1
16.00 NA 11 b - SPR 11 a  0-2
16.20 NV 09 b - SPR 11b  3-0
16.40 NV 10 e - NV 10 c  2-3
17.00 Personal - NVSP 09 a 3-5

Onsdag 16 november

15.40 SP 09 c - NVSP 09 b  5-1
16.00 NVSP 10 a - SP 10 e 0-10
16.20 NA 11 c - SA 11 d 3-1
16.40 SA 11 f - SA 11 c 1-4
17.00 SP 09 e lag 2 - NV 09 c 1-4

Onsdag 9 november

15.40 NA 11 c - SA 11 a   SA11a har dragit sig ut turneringen.
16.00 NV 10 d lag 1 - SP 10 e   2-3
16.20 SA 11 e - SA 11 d   0-0
16.40 SA 11 f - SPR 11 a   4-3
17.00 SP 09 e lag 1 - NV 10 e   4-1
17.20 NV 09 c - SPR 11 b   1-4

Onsdag 26 oktober

15.40 NA 11 b - SA 11 c 3-3
16.00 NV 10 d lag 2 - NV 10 c 0-7
16.20 NV 09 b - NV 09 c 4-1
16.40 NV 10 d lag 1 - NV 10 a 0-5
17.00 Personal - SP 09 c 2-0

Onsdag 19 oktober

15.40 SP 09 e lag 1 - NV 10 c 3-1
16.00 SA 11 a - SA 11d 0-3 w.o
16.20 NVSP 10 a - NV 10 a 1-5
16.40 NVSP 09 a - NVSP 09 b 1-2
17.00 SP 09 e lag 2 - SPR 11 b 3-4

Onsdag 12 oktober

Kl 15.40 SA 11 e - NA 11 c 2-4
Kl 16.00 SA 11 c - SPR 11 a 3-1
Kl 16.20 NV 10 a - SP 10 e 1-2
Kl 16.40 NV 09 c - SP 09 b 3-0 w.o
Kl 17.00 Personal - NVSP 09 b 2-0

Onsdag 5 oktober

Kl 15.40 NV 10 d lag 2 - NV 10 e 1-9
Kl 16.00 SP 09 e lag 2 -  NV 09 b 1-3
Kl 16.20 NVSP 09 a - SP 09 c 8-1
Kl 16.40 NVSP 10 a - NV 10 d lag 1 2-4
Kl 17.00 SA 11 f - NA 11 b 5-4


Uppdaterad: 04 DEC 2013 22:01 Skribent: Per-Ola Olsson

Postadress:
Rudbeckianska Gymnasiets IF - Skolidrott
Rudbeckianska gymnasiet/Rudbecks IF, Skolgatan 5
72187 Västerås

Besöksadress:
Rudbeckianska gymnasiet, Skolgatan 5
72215 Västerås

Kontakt:
Tel: 021399417
E-post: per-ola.olsson@vaste...

Se all info